ÖVRIGT / Smycken / Ring 8805574
nr 880 5574
Ring
Silver/bergkristall, 1980-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 mars 2014
kl 20:51:17
150 kr
250 kr
250 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Lavering
Nisse Strinning (1917-2006)
Springare (Stig Lindberg)